Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu

Gmina Łyse planuje pozyskanie środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na usuwanie i unieszkodliwianie azbestu.

Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na unieszkodliwianiu odpadów zawierających azbest. Wysokość dofinasowania (kosztów kwalifikowanych) oraz wkład własny mieszkańca zostaną określone w oparciu o ogłoszenie WFOŚiGW  po przeprowadzeniu postępowania przetargowego.

Dofinansowanie nie obejmuje kosztów wykonania nowych pokryć dachowych oraz kosztów związanych z demontażem starej konstrukcji dachu i dotyczy wyłącznie kosztów unieszkodliwiania wyrobów azbestowych.

Osoby, które posiadają eternit zdjęty z dachu lub zamierzają go zdjąć do 30 czerwca 2024 r., a następnie przekazać do utylizacji powinny złożyć w Urzędzie Gminy Łyse, pok. 107  do dnia 06 maja 2024 r. wypełnione druki:

  • informacja o wyrobach zawierających azbest,
  • ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest.

Warunkiem odebrania i przekazania do utylizacji eternitu jest otrzymanie przez Gminę Łyse środków pochodzących z WFOŚiGW.

Zgłoszenia zamiaru usunięcia i utylizacji azbestu dokonane w roku 2023 pozostają aktualne.