Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024

Program „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2021

DOFINANSOWANO

ZE ŚRODKÓW

FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łysych informuje, że Gmina Łyse w 2024 roku po raz drugi przystąpiła do Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Program zapewnia usługi asystencji osobistej świadczone uczestnikom – osobom z niepełnosprawnością przez asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.

Łącznie do zrealizowania jest 5122 godziny usług asystencji osobistej polegającej na wsparciu osoby z niepełnosprawnością w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym w roku 2024.

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 realizowany przez Gminę Łyse w całości jest finansowany z państwowego funduszu celowego – Funduszu Solidarnościowego. Na realizację zadania Gmina Łyse otrzymała środki finansowe z Funduszu Solidarnościowego w wysokości 282 296,22 zł. Realizatorem Programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łysych.