Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Bożonarodzeniowy nastrój w Szkole Podstawowej w Lipnikach

W czwartek 21 grudnia w Szkole Podstawowej w Lipnikach odbyły się niezwykłe Jasełka ,,Bóg się rodzi”.

Zgromadzona społeczność szkolna wraz z gośćmi, wzięła symboliczny udział w podróży do czasów, w których narodziło się Dzieciątko Boże. Uczniowie wcielający się w role postaci biblijnych, na tle pięknie wystrojonej sali oraz brzmieniach muzyki bożonarodzeniowej, zaprowadzili nas w czasy niezwykłego wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, które miało miejsce w Betlejem.

Na jasełkach mogliśmy zobaczyć dzieci wcielające się w role: Dzieciątka Jezus, Maryi, Józefa, królów: Kacpra, Melchiora i Baltazara, pastuszków oraz aniołów.  Narodziny Mesjasza były zapoczątkowaniem wszystkiego, czego możemy dzisiaj doświadczać – wspólnego świętowania i cieszenia się z tego, co się wówczas wydarzyło. Proboszcz miejscowej parafii – Waldemar Krzywiński, podkreślił, że łamiąc się opłatkiem i składając sobie wzajemne życzenia wprowadzamy pokój w naszych sercach i rodzinach.

W tym dniu, oprócz przedstawienia narodzin małego Jezusa, wspólnego śpiewania kolęd oraz dzielenia się opłatkiem, cieszyliśmy się wspólną obecnością. Pozytywny nastrój, którym zostaliśmy napełnieni, stał się preludium do wspólnego świętowania wraz z naszymi rodzinami na zbliżające się dni.

Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w przygotowanie przedstawienia, sprawili, że ten dzień był dla nas tak wyjątkowy.

Autor: Szkoła Podstawowa w Lipnikach