Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

X WIECZÓR Z AKORDEONEM

W sobotę 21 października już po raz dziesiąty w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji rozbrzmiewała muzyka akordeonowa. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi przez pasjonatów tego instrumentu. Gwiazdą „Wieczoru z akordeonem” był Pan Janek Stokowski z Warszawy. Któż z nas nie pamięta takich szlagierów jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „U cioci na imieninach”.

Następnie w niezwykłą podróż muzyczną zabrali nas panowie Wojciech Drężek, Grzegorz Chorążewicz, Mieczysław Czyż, Władysław Czyż, Rafał Gromek, Arkadiusz Korytkowski, Edward Koziatek, Stanisław Lejman, Wojciech Parzych i Michał Sawicki. Ze swobodą i wirtuozerią poruszali się w bardzo różnorodnym i przekrojowym repertuarze.
Pierwszy raz wybieraliśmy akordeonistę publiczności. Serce widowni skradł Pan Michał Sawicki. W programie odbyło się również wspólne muzykowanie instrumentalistów oraz potańcówka. Przygotowaliśmy również mały bufecik, gdzie można było skosztować pyszne ciasto drożdżowe i smalec z ogóreczkiem. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy wszystkim za stworzenie niepowtarzalnego klimatu spotkania. Cieszymy się wraz ze współorganizatorem Gminną Biblioteką Publiczną w Łysych z tak dużego zainteresowania mieszkańców naszej gminy i przybyłych gości. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!
Tekst: D. Szulc