Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

ZAKONCZYLIŚMY ZBIÓRKĘ FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udzieli Gminie Łyse dofinansowanie w formie dotacji w wysokości 99.300 zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag” zgodnie z umową podpisaną dnia 13 czerwca  2023 roku. Przewidywany koszt całkowity przedsięwzięcia 107.244,00 zł. W wyniku zapytania ofertowego podpisana została umowa z firmą TRANS-PLAST Jacek Borkowski z Ciechanowa na kwotę  96.305,11 zł.

Przedsięwzięcie polegało na odbiorze, transporcie oraz odzysku lub unieszkodliwieniu folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag pochodzących z działalności rolniczej mieszkańców gminy Łyse. W ramach realizacji zadania z terenu naszej gminy  zebrano i przekazano do utylizacji  198,6 ton folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej od 215 właścicieli  gospodarstw rolnych. Odbiór odpadów odbył się  w sześciu punktach na terenie gminy Łyse zlokalizowanych w następujących miejscowościach: Baba, Lipniki, Łyse, Zalas, Łączki i Warmiak. Rolnicy mieli możliwość  przekazania powyższych odpadów w ustalonych punktach w miesiącu wrześniu 2023 roku.            

Wójt Gminy Łyse
Grzegorz Fabiszewski