Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Święto Polskiej Niezapominajki w Warmiaku

W dniu 16 maja 2023 r. w szkole w Warmiaku miało miejsce spotkanie uczniów, nauczycieli , rodziców, opiekunów i tych wszystkich, którym na sercu leży troska o naszą piękną przyrodę. Inicjatorem tej pięknej uroczystości był kilkanaście lat temu, nieżyjący już redaktor Polskiego Radia - Andrzej Zalewski. Na grunt kurpiowski trafiła dzięki dr. Romanowi Gawrychowi;  także niemały wkład w promocję tej imprezy miała Janina Krzyżewska z Lipnik, którą swego czasu gościliśmy razem z mężem Andrzejem w murach naszej szkoły.

Wśród gości znaleźli się: Grzegorz Fabiszewski- Wójt Gminy Łyse, ks. Zbigniew Prusiński- Proboszcz Parafii Zalas, Alina Sadłowska- Dyrektor banku PKO BP w Kadzidle, Paweł Domurad- Dyrektor GOKSiR w Łysych, Zdzisław Kobus- Leśniczy Leśnictwa Warmiak, Izabela Gronowska- przedstawicielka Koła Łowieckiego "Jedność", Jadwiga Pisowłocka- Radna Gminy Łyse a zarazem sołtyska Dud Puszczańskich, Anna Kręciewska- sołtyska wsi Warmiak, Mariusz Bałdyga- sołtys wsi Grądzkie.
Zebranych przywitała Dyrektor szkoły Iwona M. Cwalińska, następnie wystąpili uczniowie z programem artystycznym, a po nim ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pod nazwą "Zając- symbol czujności" i wręczono nagrody. Na konkurs wpłynęło 61 prac ocenianych w trzech kategoriach.
Oto nagrodzeni:
Kategoria I- przedszkola i klasy 0
1 m. Tymoteusz Bałdyga- SP w Zalasiu;
2 m. Aleksander Gwiazda- SP w Zalasiu;
3 m. Karolina Kozon- PSP SIGiE w Pełtach.
Kategoria II- klasy 1-3
1 m. Lena Balcerczyk-PSP SIGiE w Pełtach;
2 m. Oliwia Krysiak - SP w Zalasiu;
3 m.  Antonina Baczewska - PSP SIGiE w Czarnotrzewiu.
Kategoria III - klasy 4-8
1 m.  Paulina Krzynowek  - PSP SIGiE w Pupkowiźnie;
2 m.  Wiktoria Morawska  - SP w Zalasiu;
3 m.  Emilia Nicewicz  - SP w Wejdzie;
wyr.  Aleksander Nurczyk - SP w Łysych;
wyr. Kinga Sobotka - PSP SIGiE w Warmiaku.
Po pogadankach na tematy przyrodnicze był czas na biesiadę przy ognisku wśród pięknej kurpiowskiej przyrody, która jest wielkim dobrem każdego mieszkańca, i o którą należy dbać, troszczyć się i ją pielęgnować. 
Podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości otrzymują: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Zakład JBB w Łysych, Piekarnia Kurpiowska "Serafin", Piekarnia "Twoja" w Lipnikach.

Autor: Jerzy Waszkiewicz