Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

„NARODOWI I OJCZYŹNIE”

Uczniowie Gimnazjum i uczestnicy SKO działającego przy Szkole Podstawowej w Warmiaku uczestniczyli w spotkaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które odbyło się w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Ostrołęce 21 listopada 2016r.

 Laureatem tegorocznego wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie” został Jerzy Hoffman – reżyser i scenarzysta filmowy. Program obejmował m.in. wiązankę melodii patriotycznych, zwiedzanie wystawy prac konkursowych, "Ku pokrzepieniu serc..." - koncert dla laureata w wykonaniu Zespołu Estradowego Białoruskiej Pieśni Ludowej "Kalinka" z Białegostoku.

Młodzież z naszej gminy także wystąpiła podczas tego wydarzenia. Ich program artystyczny obejmował pieśni i wiersze patriotyczne oraz fragment przedstawiający postać żołnierza patrioty zaczerpnięty z dzieła Henryka Sienkiewicza pt. „Pan Wołodyjowski”.