Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Kominki Kurpiowskie 2023

Występy, muzyka, taniec i smaczne jedzenie. Tak można podsumować sobotnią imprezę.
O godzinie 18:30 jako pierwszy gościnnie wystąpił zespół z Rozóg działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w GOK-u w Rozogach. Po nich gadki kurpiowskie zaprezentowały dziewczynki z „Łysoziańskich Nut” z SP w Łysych.
Występujący jako trzeci zespół folklorystyczny „Puszcza Zielona” działający przy GOKSiR w Łysych obchodził swoją 1. rocznicę powstania. Przywitał nas kurpiowskimi śpiewem, tańcami i scenką z życia Kurpiów, nagrodzoną II. miejscem na „Darciu Pierza” w Lelisie.
Następnie występowali KGW z Pupkowizny, KGW z Baby, Lipnik, Serafina i Tartaku wspólnie oraz zespół „Wrzos” działający przy PCK w Myszyńcu.
Ostatnią częścią była potańcówka, a w trakcie całej imprezy można było próbować dań, przygotowanych w ramach konkursu „Weki na zimę”, którego wyniki zostały ogłoszone bezpośrednio po występach.
Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.