Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Zespół „Puszcza Zielona” wystąpił w Zakopanem

W poniedziałek działający przy GOKSiR w Łysych zespół „Puszcza Zielona” powrócił z występów w Zakopanem. Pierwszy występ (8 października) odbył się podczas festynu, na którym zespół zaprezentował większość swojego coraz szerszego repertuaru, mając przy tym możliwość przyjrzenia się występom m.in. Zespołu Parafialnego „Giewont” i „Mały Giewont” o ponad półwiecznej tradycji. Drugi występ (9 października) polegał na oprawie artystycznej mszy świętej w kościele w Zakopanem-Olczy pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik oraz pokazie kurpiowskiego śpiewu i tańca w parafialnej auli bezpośrednio po mszy. Chyba się podobało, bo bisy trwały nie krócej niż główny występ ????.

Prócz występów, aby wypełnić czas wolny, nasi reprezentanci  zwiedzali Zakopane i okolice. Pogoda była wymarzona. Góry wysokie częściowo są już ośnieżone, niższe, zalesione zbocza pełne kolorów jesieni, a łąki zielone jak na wiosnę. Było pięknie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
 
GOKSiR w Łysych dziękuje serdecznie Wójtowi - Panu Grzegorzowi Fabiszewskiemu za wsparcie, Pani Agnieszce Krawczyk z KGW w Zalasiu za organizację wyjazdu i Pani Basi Boruch za przygotowanie zespołu do występów, a wszystkim uczestnikom za wspaniałą, wesołą atmosferę.
 
Cały czas prowadzimy rekrutację uzupełniającą do zespołu. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z GOKSiR-em telefonicznie na nr 297 725 047 lub osobistego w budynku ośrodka.