Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Opieka wytchnieniowa - edycja 2021

Program „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2021

DOFINANSOWANO

ZE ŚRODKÓW

FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łysych informuje, że Gmina Łyse w 2021 roku po raz trzeci przystąpiła do Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  2. osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oaz orzeczeniami równoważnymi.

Wsparciem w ramach programu „Opieka wytchnieniowa” zostaną objęci członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad ośmioma osobami niepełnosprawnymi z terenu Gminy Łyse, w tym trzema osobami z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz pięciorgiem dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Łącznie do zrealizowania jest 1 920 godzin usług opieki wytchnieniowej, które będą świadczone w formie pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej, w okresie od 07 maja do 31 grudnia 2021 r.

Program „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2021 realizowany przez Gminę Łyse w całości jest finansowany z państwowego funduszu celowego – Funduszu Solidarnościowego. Na realizację zadania Gmina Łyse otrzymała środki finansowe z Funduszu Solidarnościowego w wysokości 42 007,68 zł.

Realizatorem Programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łysych.