Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Rekolekcje poetyckie w Zalasiu

31 marca 2017 roku w Zespole Szkół w Zalasiu miały miejsce niezwykłe Rekolekcje Poetyckie. Wieczory poezji w Zalasiu odbywają się regularnie od 2005 roku w okresie Wielkiego Postu. W tym roku spotkania z poezją zorganizowane w szkole miały być inspiracją do zastanowienia się nad wartościami potrzebnymi w codziennym życiu. Licznie zebrani goście poszukiwali sposobu na odnalezienie w sobie ogromnych pokładów życzliwości wobec drugiej osoby. Dowiedzieli się, że można powrócić do źródła, do dziecięcego okazywania światu dobra drzemiącego w każdym z nas.

Czwartkowy wieczór w Zespole Szkół w Zalasiu dostarczył gościom dużej dawki muzyki, wykonanej na pianinie, klarnecie, skrzypcach, akordeonie i bębenku. Grali i śpiewali uczniowie gimnazjum w Zalasiu, absolwentki szkoły, a gościnnie wystąpił z Grupą Teatralną Marcin Drabik, którego skrzypcowe solo dostarczyło  uczestnikom niezwykłych przeżyć. Tego wieczoru mogliśmy też usłyszeć pana Andrzeja Staśkiewicza na skrzypcach, pana Ryszarda Maniurskiego na akordeonie wraz z akompaniamentem żony Barbary na bębenku.
Wieczory poezji organizowane w Zespole Szkół w Zalasiu dają możliwość ich uczestnikom nie tylko wsłuchania się w słowa poetów, ale też czas na wspólne dyskusje. To prawdziwe Rekolekcje Poetyckie, które mogą stać się początkiem zmian na lepsze w każdym człowieku.

Autor: Renata Rybka