Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

SPOTKANIE NOWOROCZNE Z BISKUPEM TADEUSZEM BRONAKOWSKIM

Tradycją jest, iż na początku każdego roku odbywa się spotkanie nauczycieli dekanatu myszynieckiego z księdzem biskupem. 28 stycznia  uroczystość ta miała miejsce w Łysych. Przybyli na nią:  ks. bp Tadeusz Bronakowski, ks. Zbigniew Pyskło – przewodniczący wydziału nauczania i wychowania katolickiego w kurii łomżyńskiej, ks. Zbigniew Jaroszewski  dziekan dekanatu myszynieckiego, księża pracujący w tym dekanacie, wójt gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski, dyrektorzy szkół, katecheci i nauczyciele z gmin Łyse, Myszyniec i Czarnia.

To noworoczne spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele p.w. Chrystusa Wszechświata w Łysych, której przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski. W swojej homilii zwrócił się do pedagogów, mówiąc o ważnej roli nauczyciela w procesie wychowania młodego pokolenia.

Po nabożeństwie wszyscy udali się do sali bankietowej „Kurpianeczka”, by obejrzeć montaż słowno – muzyczny pt. „ Wiara, nadzieja, miłość…”, przygotowany przez nauczycieli i mieszkańców naszej miejscowości. Program artystyczny został oparty na tekstach św. Jana Pawła II.  Była to dla wszystkich chwila refleksji i zadumy, wzbogacona śpiewem przepięknych kolęd i pastorałek.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski, jak i wójt gminy Łyse, złożyli zebranym noworoczne życzenia, podziękowali za przybycie i zorganizowanie pięknej i wzruszającej uroczystości.

Na pamiątkę spotkania organizatorzy wręczyli biskupowi rzeźbę Jezusa Frasobliwego, którą wykonał miejscowy twórca. Natomiast biskup obdarował wszystkich zebranych książką „Miłość, wolność i odpowiedzialność”, która jest poradnikiem dla rodziców, wychowawców i duszpasterzy.

Autor: /BN/