Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

2 września 2019 roku - Inauguracja roku szkolnego 2019/2020; 80 rocznica wybuchu II wojny światowej

2 września 2019 roku o godz. 9.00 uczniowie, rodzice i nauczyciele z wielkim entuzjazmem rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/20. Społeczność szkolna w sposób szczególny przywitała nowo powołaną dyrektor – panią Marzenę Pliszkę.

W kierunku uczniów, rodziców oraz nauczycieli popłynęło wiele sympatycznych słów i życzeń dotyczących edukacji w nowym roku szkolnym. Nie zabrakło słów otuchy i wsparcia skierowanych do najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły oraz do ósmoklasistów, dla których jest to ostatni rok nauki w szkole podstawowej. Patrzymy więc z optymizmem w przyszłość i bierzemy się do pracy, by ponownie, po przepracowanym roku, móc cieszyć się wakacjami.

W tym dniu obchodziliśmy również 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Łyse – pan Grzegorz Fabiszewski, Proboszcz – Krzysztof Dylewski, Kierownik Zespołu Obsługi Placówek Oświaty – pani Joanna Nadolna, nauczyciele emeryci oraz Polskie Dzieci Wojny – mieszkańcy naszej gminy, którzy osiemdziesiąt lat temu nie mogli pójść do szkoły i nie usłyszeli pierwszego dzwonka. Byliśmy dumni, że mogliśmy odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego stojąc u ich boku. To oni swoją obecnością przyczynili się do udziału naszej placówki w ogólnopolskiej akcji „Przerwany Marsz”.

Zwieńczeniem uroczystości był program zatytułowany „W hołdzie ofiarom”, której tematem był wybuch i przebieg II wojny światowej. Była to piękna lekcja historii, którą przygotowała pani Cyryla Domurad i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych - pani Danuta Szulc, pan Dariusz Puławski i pan Arkadiusz Kuliś.

Autor: SP Łyse