Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Relacja z koncertu charytatywnego "Gramy dla Arka"

Koncert został zorganizowany przez przyjaciół Arkadiusza Korytkowskiego przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Łysych i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych. Arka poznaliśmy trzy lata temu, kiedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy "Wieczór z akordeonem" (aktualnie impreza cykliczna). Jako założyciel "fejsbukowej" grupy Świat Akordeonu zrzeszył instrumentalistów i pasjonatów tego instrumentu, a tym samym propagował go na naszym terenie. 

     Niestety 14 stycznia 2017 roku mieszkanie Arka strawił pożar. Zarzewie miało miejsce w pokoju, gdzie trzymał cały swój sprzęt muzyczny, książki, płyty, dokumenty oraz laptop, w którym był też dorobek intelektualny Arka ( 2 część książki Świat Akordeonu). Jak na przyjaciół przystało postanowiliśmy zrobić coś, co mogłoby Go wesprzeć - choćby duchowo. Postanowiliśmy zorganizować koncert, który by pokazał, że są ludzie, którzy go wspierają. W tym celu zaprosiliśmy zespół Droga Na Ostrołękę, który zawsze włącza się we wszystkie akcje mogące komuś pomóc. Naprawdę chłopaki mają wielkie serca, poświęcają swój czas i pieniądze na dojazd - należy im się ogromny szacunek za to co robią. Wystąpił również sam poszkodowany w duecie z Michałem Sawickim "My z Łomży". Do tego dołączyli indywidualni instrumentaliści m.in. Wojciech Drężek, Rafał Gromek, Arkadiusz Korytkowski i  Piotr Zakrzewski, Stanisław Lejman i inni, którzy zechcieli dołączyć do tej inicjatywy. Podczas koncertu Przyjaciele postanowili wspomóc Arka również finansowo - zebrano w sumie 1137 złotych. Dzięki firmie JBB mogliśmy też rozlosować wśród przybyłej widowni gadżety, które były podziękowaniem za serce dla ludzkiego nieszczęścia. 

Autor: Beata Pisiak