Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Paweł Kaczmarczyk na podium Morocco Nordic Walking World Cup

Nordic walking w gminie Łyse zyskuje na popularności, a to za sprawą sukcesów osiąganych przez mieszkańców naszej gminy we wskazanej dziedzinie sportu. Ostatnia „wyprawa” do Afryki przyniosła również powody do dumy, ponieważ nasi zawodnicy wrócili do kraju z medalami. Pan Paweł Kaczmarczyk zdobył brązowy krążek w swojej kategorii wiekowej na dystansie 10 km oraz zajął wysokie 15 miejsce w kategorii Open na dystansie 10 km. Na wysoką rangę zawodów Morocco Nordic Walking World Cup wskazuje sposób ich przeprowadzenia – wydarzenie odbywało się pod bacznym okiem sędziów, którzy oceniali styl chodzenia uczestników.

Udział w zawodach był ogromnym wyzwaniem, ze względu na odmienną aurę panującą w krajach arabskich – podczas wyjazdu zawodnikom przyszło zmierzyć się z 32 stopniowym upałem, gdzie przykładowo dzisiejszy trening odbywa się w temperaturze -7 stopni. Jednak systematyczne ćwiczenia oraz stawianie przed sobą coraz wyższych wymagań przyniosło pożądane efekty w danej dziedzinie. Warto również wspomnieć, że obok nordic walking, które jest pasją Pana Pawła, występuje również inne zamiłowanie – morsowanie.

Serdecznie gratulujemy Panu Pawłowi oraz życzymy dalszych sukcesów.